Letňanský ples si získává stále vyšší renomé

Osvědčený scénář a taneční sál plný usměvavých tváří mladších i dříve narozených návštěvníků – už to samo o sobě je důkazem, že Ples Městské části Praha 18 má výbornou úroveň. Vysoko položenou laťku z předešlých let se navíc během letošního sedmého ročníku podařilo nejen udržet, ale ještě o kousek popostrčit. A to je dobré znamení.

Postarala se o to kapela Timbre Music, jejíž účast byla novinkou plesu v areálu letňanského výstaviště. Zahrála k tanci spoustu populárních skladeb počínaje hity ze sedmdesátých let až po současnost.

Ples zahájil letňanský starosta Mgr. Ondřej Lněnička, jenž přivítal všechny přítomné a popřál jim hezkou zábavu. A tohle přání se mu bezezbytku splnilo – počínaje působivou laserovou show a konče volnou taneční zábavou.

„Jsem doslova a do písmene nadšen tím, jak se lidé na našem plese skvěle baví. Lasershow obstarala skvělý začátek a také muzika je úžasná. Spokojenost cítím nejen já, i ostatní lidé, s nimiž jsem tady hovořil,“ vyznal se první muž letňanské radnice. Kromě něj se zúčastnili plesu i další členové vedení MČ Praha 18.

Lasershow se setkala s mnoha příznivými ohlasy již před rokem, kdy zde měla svoji premiéru. A nejinak tomu bylo letos. Po ní následovalo vystoupení mladých tanečníků od osmi do patnácti let v podání souborů Sport Agency a Aerobic SC Kladno. Moderátor večera Jaroslav Suchánek rovněž vyzval přítomné, aby vyzkoušeli své štěstí v tombole. Stálo za to, zkusit štěstí – první cenou byl totiž televizor Grundig.

Potom už se střídaly na jevišti Taneční soubor Jindřicha Váchy a zmínění Timbre Music, jež přivedla do Letňan starostova manželka. „Objevila ji na Českém pivním festivalu a už nám zahráli i na Letňanském probraní. Timbre Music se nám líbili, tak jsme je zakomponovali i do programu plesu. Zapadli sem naprosto perfektně,“pochvaloval si starosta v nabitém sále. „Těší mě, že je tady plno. Poptávka po letňanském plese je velká, a tak každým rokem zvažujeme, kam se posunout dál. Z hlediska místa konání je výstaviště prakticky jediné, co se nám nabízí a my nechceme jít z půdy městské části. Proto jsme tady, a možná ta lehce industriální atmosféra má i své kouzlo,“ dodal Mgr. Ondřej Lněnička.

Ples MČ Praha 18 si za roky svého trvání stihl vytvořit velmi příznivé renomé, a tak se nelze než těšit na ten další v roce 2014.

Zdroj: www.letnanskelisty.cz